• Home > 
  • Muziekdatabase > 
  • Componisten > 



Søren Hyldgaard


Kopenhagen, 6 augustus 1962 -



De jeugd van Søren Hyldgaard was geheel doordenkt met muzikaliteit en het bespelen van instrumenten. Hij werd geboren in Frederiksberg nabij Kopenhagen in augustus 1962 en groeide op temidden van gitaren, percussie en zang - hoewel hij nooit zelf een van deze instrumenten bespeeld heeft. Hyldgaard hield zichzelf bezig met allerlei soorten keyboards.

"Ik zag The sound of music , werd verliefd op alle meisjes in de film, kwam thuis en kon direct Edelweiss en Do-Re-Mi naspelen."
Hyldgaard werd geïnspireerd door de filmwereld. Zijn vader maakte semi-professioneel Super-8 films en stak heel wat tijd (en geld) in het zetten van geluid onder de familiefilmpjes. Op zijn tiende, Hyldgaard zag de film The bride of Frankenstein waarvan de muziek van Franz Waxman hem zo aansprak, dat hij sinds toen continu de themaatjes op de piano speelde. De cirkel was rond toen Hyldgaard begin negentiger jaren werd gevraagd de muziek te verzorgen voor de gerestaureerde versie van deze zelfde film.

Dit was de opstap naar een periode van een aantal jaren waarin Hyldgaard veel filmmuziek schreef, maar hij was ook actief als schrijver, journalist en recensent. Hyldgaard overwoog zijn carrière volledig aan de film te wijden, maar hij werd verleid door de Sirenen die hem de kant van de muziek oplokten. Een nieuwe wered ging voor hem open: theaterstukken en musicals werden door hem van muziek voorzien, ondanks dat hij geen opleiding tot componist had gevolgd maar voornamelijk door zelfstudie zijn kunde had bewezen.

De geheime formule van Hyldgaard is het gebruik van de volledige orkestbezetting en de klank van echte instrumenten in plaats van de in die tijd gebruikelijke synthesizers. De volle klank van een voltallig orkest imponeerde Peter Flinth, die, als veelbelovend afstudeerder van de Deense Filmacademie, Hyldhaards muziek gebruikte in zijn projecten. Dit leidde weer een zwaai richting filmmuziek in.

Hyldgaard had het hier zo druk mee, dat hij pas in het voorjaar van 2001 toekwam aan het afmaken van enkele projecten die al enige tijd lagen. Een half jaar later, in het najaar van 2001, sloten Hyldgaard en zijn collega en uitgever Johan de Meij zich aan bij de gerenommeerde De Haske Gold Composer’s club. Hierdoor konden zij profiteren van de marketing die van dit bedrijf uitgaat.


Website Søren Hyldgaard


Beschreven composities


Hans Christiaan Andersen Suite


Achternaam, voornaamHyldgaard, Søren